AmC 2016

 

Vuoden 2016 lopulliset tulokset neljästä osakilpailusta:
1. Jari Jaakola / Jalmari / 305
2. Pasi Pakola / Björn / 125
3. Tuomo Oila / Tuomas Tharo / 124
4. Pauli Nurmenkari / Ivan Paskiainen / 100
4. – / Earl Wlfric of Derneford / 100
6. Olli Leimu / Oliver of Harjuwalcea / 93
7. – / Ludvig / 92
8. – / Morales Galen / 88
9. Arto Naskali / – / 57
10. – / Torbjörn Åbryte / 54
11. Matti Salonen / Matias Ahma / 50
12. – / Harald Krake Ganglere / 44
13. – /William of Richwood / 38
14. – / Cernac / 38
15. Niklas Hirvelä / Niklas Chalceus / 27
16. Sulka Haro / Sulka / 27
17. Tomi / – / 25
18. Eemeli Koivumaa / – / 15
19. Kalle Salminen / Mikael Carhu / 12
20. Niko Lehtimiemi / – / 11
21. – / Alrik Eriksson Mård / 10
22. – / Ragnar / 6
23. – / Wolf / 6
24. – / Lord Einar / 2

1. osakilpailu

Aarnimetsäcupin ensimmäinen osakilpailu vuodelle 2016 pidettiin
Sastamalassa 5.6.2016

Tulokset (suluissa voitot)

1. Jari Jaakola / – 100 (44)
2. Pasi Pakola / Björn 84 (37)
3. Tuomo Kärkkäinen / Tuomas Tharo 70 (31)
4. Arto Naskali / – 57 (25)
5. Niklas Hirvelä / Niklas Chalceus 27 (12)
6. Niko Lehtimiemi / – 11 (5)
7. Eemeli Koivumaa / – 9 (4)

2. osakilpailu

Vuoden 2016 toinen osakilpailu pidettiin Inkoon
Nuijasodassa heinäkuussa.

Pisteet (suluissa voitot)

– / Earl Wlfric of Derneford 100 (50)
– / Prince Ludvig 92 (46)
– / King Morales Galen 88 (44)
– / Vicomte Torbjörn Åbryte 54 (27)
– / Herr Harald Krake Ganglere 44 (22)
– / Jalmari 40 (20)
– / Viscount William of Richwood 38 (19)
– / Master Cernac 38 (19)
Tuomo Kärkkäinen / Lord Tuomas Tharo 16 (8)
– / Lord Mikael Carhu 12 (6)
– / Alrik Eriksson Mård 10 (5)
– / Wolf 6 (3)
– / Lord Einar 2 (1)

3. osakilpailu

Vuoden 2016 kolmas osakilpailu pidettiin Sastamalassa syyskuussa.

1. Pauli Nurmenkari / Ivan Paskiaikainen / 60 voittoa / 100 Cup-pistettä
2. Jari Jaakola / Jalmari / 39 / 65
3. Olli Leimu / Oliver of Harjuwalcea / 27 / 45
4. Tuomo Oila / Tuomas Tharo / 23 / 38
5. Sulka Haro / Sulka / 16 / 27
6. Eemeli Koivumaa / – / 2 / 3

4. osakilpailu

Vuoden viimeinen osakilpailu pidettiin Porissa.

Sijoitus. Nimi / Keskiaikanimi / cup-pisteet / Voitot

1. Jari Jaakola / Jalmari / 100 / 86
2. Matti Salonen / Matias Ahma / 50 / 43
3. Olli Leimu / Oliver of Harjuwalcea / 48
4. Pasi Pakola / Björn / 41 / 35
5. Tomi / – / 29 / 25
6. – / Ragnar / 7 / 6